ZAŽELI U OPĆINI LUKA III

Ministarstvo rada i mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike provelo je u razdoblju od rujna 2023. godine do veljače 2024. godine natječajni postupak i odabralo projekte za financiranje projekata prijavljenih na javni poziv „Zaželi-prevencija institucionalizacije“.

Općina Luka je na isti prijavila projekt „ZAŽELI U OPĆINI LUKA III“  za koji je odobreno financiranje u iznosu od 297.000,00 eura.

Projekt je nastavak dosadašnja dva projekta „Zaželi u Općini Luka I“ i „Zaželi u Općini Luka II“ i namijenjen je dvjema skupinama korisnika: osobama starijim od 65 godinama te odraslim osobama s invaliditetom (18 godina i više). U odnosu na prijašnje, na novom projektu postroženi su uvjeti koje moraju zadovoljavati osobe koje u projektu žele sudjelovati kao korisnici.

  1. U projektu korisnici mogu biti osobe starije od 65 godina koje žive u:

– samačkom domaćinstvu – čiji mjesečni prihod ne smije biti veći od 120% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta li u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta ili

– dvočlanom kućanstvu – čiji mjesečni prihod za oba člana kućanstva ne smije biti veći od 200% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta ili

– višečlanom kućanstvu – čiji mjesečni prihod za sve članove kućanstva ne smije biti veći od 300% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta,

– korisnici ne smiju istovremeno koristiti sljedeće usluge- usluge pomoći u kući, boravaka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobe asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža videći pratitelj.

  1. U projektu korisnici mogu biti odrasle osobe s invaliditetom (18 godina i više):

– koje imaju utvrđen treći ili četvrti stupanj težine invaliditeta – oštećenja funkcionalnih sposobnosti prema propisima o vještačenju i metodologijama vještačenja,

–  koje žive u samačkom domaćinstvu – čiji mjesečni prihod ne smije biti veći od 120% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta li u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta ili

– dvočlanom kućanstvu – čiji mjesečni prihod za oba člana kućanstva ne smije biti veći od 200% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta ili

– višečlanom kućanstvu – čiji mjesečni prihod za sve članove kućanstva ne smije biti veći od 300% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta,

– koje istovremeno ne koriste sljedeće usluge – usluga pomoći u kući, boravka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža vidjevši pratitelj i

– čiji roditelj ili drugi član obitelji nema priznato na status roditelja njegovatelja ili status njegovatelja za potrebu skrbi o njoj.

Kako bi u što kraćem vremenu izvršili potrebne pripreme i mogli krenuti s provedbom projekta, molimo zainteresirane korisnike za sudjelovanje u projektu, da se jave općini Luka osobno u radno vrijeme, na broj telefona 01/3393 560 ili na e-mail: luka@opcina-luka.hr .

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content