Školski uspjesi u sportu

U Vukovini, u Područnoj školi Buševec, održano je  25. siječnja 2011. godine Županijsko natjecanje u šahu za učenike osnovnih škola Zagrebačke županije.
Kako su na kvalifikacijskom takmičenju održanom 24. studenog prošle godine u Šenkovcu prva dva mjesta osvojile ekipe osnovnih škola Luka i Bistra, te su ekipe predstavljale zaprešićki kraj na Županijskom natjecanju. U konkurenciji osam najboljih ekipa Zagrebačke županije, ekipa Osnovne škole Luka osvojila je izvrsno drugo mjesto, iza apsolutno najbolje ekipe Zagrebačke županije, državnih doprvaka- ekipe I. osnovne škole Vrbovec.
Ekipa OŠ Luka nastupila je u sastavu:
Filip Jambrešić ,  Nikola Borovnjak,  Jurica Putrić Posavec,  Nikola Rihtar i
Kristijan Keglević (rezerva).
Voditelji ekipe bili su Zvonko Drakšić, učitelj TZK i Đuro Miljević, voditelj šahovske sekcije.
Članovi ekipe zaslužili su sve čestitke za ovaj rezultat, uz borbenost pokazali su i zavidno znanje kojim su nadigrali sve ekipe osim nedodirljivog Vrbovca. Nažalost, prema propozicijama takmičenja, na poluzavršnicu državnog prvenstva plasirala se samo pobjednička ekipa.
Još jednom čestitke našim šahistima!

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content