ROKOVSKI KJEDEN U LUKI

posvetilo2013 malaProteklih dana održana je u Luki, povodom blagdana svetog Roka i Rokovskog Posvetila manifestacija „Rokovski kjeden” u Luki. Manifestacija je proslavljena tradicionalnim prošenjem na blagdan svetog Roka u petak, 16. 8. i u nedjelju 18. 8. kada se slavi Rokovsko Posvetilo. Prilikom toga u centru Luke bio je postavljen šator sa zabavno-glazbenim programom te izborom jela i pića, a isto su nudili i okolni kafići. Pored šatora bio je postavljen i ringišpil, a uz cestu razni štandovi s licitarima, igračkama i sl.

Udruga Foto-film-video amateri Luke održala je 14. 8. mini Filmski festival smijeha kraj fontane u Luki s projekcijom najboljih filmova s ovogodišnjeg istoimenog međunarodnog filmskog festivala.

Cjelokupna manifestacija je, kao i svake godine, proslavljena svečano i dostojanstveno, poštujući tradiciju ovoga kraja.

Pročitajte opširnije i pogledajte fotogaleriju …

 

posvetilo2013 malaProteklih dana održana je u Luki, povodom blagdana svetog Roka i Rokovskog Posvetila manifestacija „Rokovski kjeden” u Luki. Manifestacija je proslavljena tradicionalnim prošenjem na blagdan svetog Roka u petak, 16. 8. i u nedjelju 18. 8. kada se slavi Rokovsko Posvetilo. Prilikom toga u centru Luke bio je postavljen šator sa zabavno-glazbenim programom te izborom jela i pića, a isto su nudili i okolni kafići. Pored šatora bio je postavljen i ringišpil, a uz cestu razni štandovi s licitarima, igračkama i sl.

Udruga Foto-film-video amateri Luke održala je 14. 8. mini Filmski festival smijeha kraj fontane u Luki s projekcijom najboljih filmova s ovogodišnjeg istoimenog međunarodnog filmskog festivala.

Cjelokupna manifestacija je, kao i svake godine, proslavljena svečano i dostojanstveno, poštujući tradiciju ovoga kraja.

Jedino što je po proteku manifestacije bilo razočaravajuće je stanje okoliša Osnovne škole Luka, koji je bio pun otpada plastičnih čaša i razbijenih staklenih boca te s uništenim vanjskim inventarom. Zbog toga apeliramo na mlade s područja Općine Luka, kao i okolnih općina, koji se okupljaju u tom prostoru, da ubuduće čuvaju ono što imamo i što naša osnovna škola uređuje s puno truda i u nastojanju da naše mjesto bude što ljepše.

 

{AdmirorGallery}posvetilo2013{/AdmirorGallery}

 

{AdmirorGallery}vandali{/AdmirorGallery}

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content