PRIZNANJE ZA TRANSPARENTNOST OPĆINSKOG PRORAČUNA

Institut za javne financije napravio je istraživanje transparentnosti proračuna, kojim su bile obuhvaćene sve jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave u Republici Hrvatskoj. Istraživanjem se utvrđivala količina i pravovremenost objavljenih dokumenata u razdoblju od studenog 2018. godine do ožujka 2019. godine, kao i kvaliteta službenih internetskih stranica. Budući da je promatrana dostupnost pet proračunskih dokumenata (godišnje izvršenje proračuna za 2017. godinu, polugodišnje izvršenje proračuna za 2018. godinu, prijedlog proračuna za 219. godinu, izglasani proračun za 2019. godinu i proračun za građane za 2019. godinu, razina transparentnosti mogla se kretati od 0 do 5.

priznanje

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content