Postavljena klupa za dojilje i prematanje djece u Luki

U svrhu senzibilizacije i informiranja majki o promicanju dojenja kao najzdravijeg i najprirodnijeg oblika prehrane djece novorođenačke i dojenačke dobi, pokrenut je Nacionalni tjedan dojenja koji se obilježava od 1. do 7. listopada. U sklopu te akcije Zagrebačka županija se uključila u izgradnju infrastrukture za pomoć majkama postavljanjem specifičnih klupa-klupa za dojenje. Klupe za dojenje su prilagođene majkama dojiljama na način da na istima mogu sjesti i dojiti, kao i presvući svoje dijete.
Postavljanje klupe za dojenje financirala je Zagrebačka županija u trinaest svojih općina, pa je tako i Općina Luka dobila svoju prvu klupu za dojenje, koja je smještena u parku ispred liječničke ordinacije.

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content