Općina Luka dobiva super brzi Internet do 2023.g.

Hrvatski Telekom potpisao je s predstavnicima lokalne i regionalne samouprave 13 sporazuma o partnerstvu u provedbi projekata izgradnje mreže širokopojasnog interneta, čime se ta kompanija obvezala da će u sljedeće tri godine razviti optičke mreže za 135 tisuća novih korisnika diljem Hrvatske. Među njima je obuhvaćena i općina Luka. Sperazum je za naše područje potpisao gradonačelnik Zaprešića Željko Turk. Ovo je veliki uspjeh za naše područje i našu Općinu Luka jer je svega desetak mjesta uz Zagrebačke županije uspjelo ući u taj projekat. Radi se o fiksnoj  optičkoj mreži koja će omogućavati brzine od minimalno 100 megabita u sekundi (Mbit/s) koja je jedan od preduvjeta za razvoj gospodarstva na našem području.

Više o samom potpisivanju i sporazumu pročitajte na slijedećem linku: https://privredni.hr

 

 

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content