Obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

dp12 malaU nedjelju, 5. kolovoza 2012. kod fontane u Luki već tradicionalno je obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Svečanost je započela budnicama koje je odsvirala Limena glazba Žejinci.

Svečanosti su nazočili predstavnik Hrvatske vojske bojnik Damir Filković, predstavnici svih političkih stranaka koje djeluju na području Općine Luka, predstavnici DVD-a Luka, Udruge umirovljenika, LD Šljuka Luka, NK Mladost Luka i FFVAL-a i predstavnici općinskih tijela Općine Luka.

Pročitajte cijeli tekst, pogledajte slike i video zapis…

U nedjelju, 5. kolovoza 2012. kod fontane u Luki već tradicionalno je obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Svečanost je započela budnicama koje je odsvirala Limena glazba Žejinci.

Svečanosti su nazočili predstavnik Hrvatske vojske bojnik Damir Filković, predstavnici svih političkih stranaka koje djeluju na području Općine Luka, predstavnici DVD-a Luka, Udruge umirovljenika, LD Šljuka Luka, NK Mladost Luka i FFVAL-a i predstavnici općinskih tijela Općine Luka.

Nakon intoniranja hrvatske himne „Lijepa naša” i minute šutnje za poginule branitelje skup je pozdravio predsjednik Općinskog vijeća Općine Luka Vladimir Husnjak, te se kratko osvrnuo na slavne dane iz 1995.

Načelnik Općine Luka Darko Kralj je nazočne podsjetio na tijek akcije „Oluja” i oslobađanje hrvatskog teritorija. U operaciji ‘Oluja’ je sudjelovalo između 150.000 i 200.000 hrvatskih vojnika, poginula su 174 hrvatska vojnika, a ranjeno ih je bilo oko 1.100. Ovom operacijom je oslobođeno 10.400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske.

Molitvu za poginule i umrle branitelje predvodio je župnik Župe Svetoga Ruka u Luki, vlč. Slavko Dubovečak.

Po završetku službenog dijela uslijedilo je druženje.

Izaslanstvo Hrvatske vojske, Općine Luka i DVD-a Luka položilo je cvijeće i zapalilo svijeće na grobove hrvatskih branitelja Dubravka Ožegovića, Vladimira Korabeka, Tihomira Jakupovića, Vlade Tuđmana i Darka Kajfeša i zapalilo svijeće kod križeva na grobljima u Krajskoj Vesi i Žejincima, te kod spomen-kuće dr. Franje Tuđmana.

Nažalost, ovogodišnje obilježavanje Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja ćemo pamtiti i po tome što nas je napustio još jedan branitelj, 5. kolovoza 2012. umro je satnik Hrvatske vojske Zlatko Radanović.

Pogledajte slike i video zapis

 

 

{AdmirorGallery}danpobjede12{/AdmirorGallery}

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content