OBAVIJEST MJEŠTANIMA OPĆINE LUKA O CESTOVNOM PRIJEVOZU NA LINIJI ZAPREŠIĆ-ŽEJINCI

Temeljem Odluke Vlade RH, Zagrebačka županija provela je postupak Javne nabave za odabir prijevoznika koji će obavljati prijevoz putnika u cestovnom prometu na području Zagrebačke županije. U mrežu  linija županijskog linijskog prijevoza uz ostalih šezdeset linija, uvrštena je i županijska linija Zaprešić-Žejinci.

Za obavljanje županijskog linijskog prijevoza putnika izabrana je Zajednica ponuditelja koju čine: Čazmatrans d.o.o., Autoturist Samobor d.o.o., Ivček prijevoznički obrt, Maluks promet d.o.o., Meštrović prijevoz d.o.o. i Samoborček EU Grupa d.o.o.

S obzirom na prethodno navedeno, od 09. rujna 2024. godine prijevoz na županijskoj liniji Zaprešić-Žejinci obnašati će Zajednica ponuditelja u sklopu javne usluge prijevoza putnika.

Vlada Republike Hrvatske 25. lipnja 2024. godine donijela je Odluku o davanju suglasnosti Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture za sklapanje Ugovora o sufinanciranju javne usluge u cestovnom prijevozu putnika sa Zagrebačkom županijom. Ugovor o sufinanciranju između Ministarstva i Zagrebačke županije potpisan je 11. srpnja 2024. godine i prema istom Vlada će sufinancirati prijevoz putnika u iznosu od 75% cijene prijevozne karte.

Linija Žejinci-Zaprešić ostaje neizmijenjena uz dodatno produženje do željezničkog kolodvora u Zaprešiću, a prijevoz na istoj liniji od 09. rujna 2024. (ponedjeljak) za sve stanovnike Općine Luka je besplatan.

Vozni red se gotovo ne razlikuje od dosadašnjeg i nalazi se u nastavku.

Svi učenici i studenti s područja Općine Luka koji koriste usluge ZET-a na području Grada Zagreba odnosno Grada Zaprešića i dalje mogu u službenim prostorijama Općine Luka ovjeriti svoje zahtjeve za korištenje usluge prijevoza.

VOZNI RED PREUZMITE OVDJE

VOZNI RED 406-ZEJINCI-9.9.