Izgradnja školske sportske dvorane

dvorana Potpisan ugovor za izgradnju školske-športske
dvorane uz Osnovnu školu Luka

Izgradnja školsko-športske dvorane uz Osnovnu školu Luka se financira sredstvima Državnog proračuna RH, sredstvima Zagrebačke županije i Općine Luka po Programu integralnog razvoja lokalne zajednice – EIB2.

Potpisan ugovor za izgradnju školske-športske
dvorane uz Osnovnu školu Luka

dvorana

Dana 24. kolovoza 2011. Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva kojeg je zastupao potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva mr. sc. Božidar Pankretić i Općina Luka koju je zastupao načelnik Općine Luka Darko Kralj potpisali su s tvrtkom Tempo-inženjering d.o.o. iz Zagreba ugovor o izgradnji školsko-športske dvorane uz Osnovnu školu Luka.

Izgradnja školsko-športske dvorane uz Osnovnu školu Luka se financira sredstvima Državnog proračuna RH, sredstvima Zagrebačke županije i Općine Luka po Programu integralnog razvoja lokalne zajednice – EIB2.

Plan dovršetka izgradnje je rujan 2012.g.

Koraci koji su prethodili otvaranju postupka javne nabave za izgradnju školsko-športske dvorane su bili:

    * u prosincu 2008. ishođena je potvrda na glavni projekt,
    * u veljači 2009. sklopljen je Ugovor između Ministarstva regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva i Općine Luka o sufinanciranju izgradnje školsko-športske dvorane, prema kojem će Ministarstvo osigurati 70%, a Općina 30% potrebnih sredstava,
    * u srpnju 2010. sklopljen je Sporazum Zagrebačke županije i Općine Luka o sufinanciranju izgradnje školsko-športske dvorane, prema kojem će Županija osigurati 2/3 sredstava za koje se Općina obvezala u Ugovoru s Ministarstvom (20% od ukupne vrijednosti), a Općini preostaje osigurati preostalu 1/3 obveza (10% od ukupne vrijednosti),
    * u prosincu 2010. ishođeno je produženje valjanosti potvrde na glavni projekt,
    * 19. travnja 2011. Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva raspisalo je natječaj za odabir izvođača izgradnje školsko-športske dvorane uz Osnovnu školu Luka

Zahvaljujemo svima koji su bili uključeni u aktivnostima vezanim uz izgradnju školsko-športske dvorane.

Općina Luka

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content