FFVALov 3. FIFES u Zagrebu

fifes3 01 mala

U kinu Tuškanac 10. travnja 2015. održao se 3.međunarodni filmski festival smijeha – FIFES, u organizaciji Udruge FFVAL iz Luke i Udruge Mistična bića iz Zagreba. Vrijedi pogledati …

fifes3 01 mala

Od prijavljenih preko 700 filmova iz 66 zemalja svijeta izabrani su filmovi u 4. Kategorije – FIFES JUNIOR do 12 godina, FIFES JUNIOR od 13-18 godina, FIFES SENIOR domaći autori, FIFES SENIOR strani autori.

Stručni žiri u sastavu Davor Gobac, Frano Ridjan i Denis Bašić odabrali su najbolje filmove za projekcije i nagrade.

Dječji žiri u sastavu Luka Kajfeš, Karla Blažev i Rok Radanović odabrali su svoje favorite u dječjoj konkurenciji.

Frano Ridjan iznio je sve pojedinosti o FIFES-u, pozvao tajnicu Hrvatskog filmskog saveza Mariju Ratković Vidaković i načelnika Općine Luka Darka Kralja da se obrate s nekoliko riječi podrške, a potom i Davora Gobca da otvori festival. Daljnje vođenje festivala preuzele su voditeljice Lorena Kostanjčar i Ema Kahline iz OŠ Luka i FFVAL-a. Dvorana je na svim projekcijama bila popunjena, a filmovi i voditelji izmamili su osmijeh publike. Denis Bašić je izveo imitacije poznatih osoba, Kristijan Kiki Ugrina je zagrijavao atmosferu, a na kraju je održana kratka joga smijeha.

Nakon projekcija dodjeljene su i nagrade i priznanja i to:

Rezultati do 12g

3. DAD IN MUM, Fabrice Bracq, Francuska

Nagrada dječjeg žirija

-1. kategorijia filmova autora do 12 godina dodjeljena je filmu

I OVCE I NOVCE , Barbare Radoš, OŠ Ivanke Trohar – Filmska družina Kreše Golika iz Fužina,

-2. kategorija filmova autora od 13 do 18 godina nagradu je dobio film DUUGA PRIČA, grupe autora iz Foto kino video kluba Zaprešić

Organizator festivala FIFES junior, udruga FFVAL prema odluci Izvršnog odbora, za poticanje domaće produkcije smiješnih filmova djece i mladeži, dodjeljuje dva vrijednosna bona u iznosu po tisuću kuna za filmove s najvišem zbroju bodova glavnog žirija i dječjeg žirija.

U 1. kategoriji filmova autora do 12 godina, 1.000,00 kuna dodjeljeno je OŠ Ivanke Trohar – Filmska družina Kreše Golika iz Fužina za film I OVCE I NOVCE.

U 2. kategoriji filmova autora od 13 do 18 godina, 1.000,00 kuna dobio je Foto kino video kluba Zaprešić za film DUUGA PRIČA.

Dodjeljene su i nagrade sponzora.

Pogledajte kako je to izgledalo :

{AdmirorGallery}fifes3{/AdmirorGallery}