Dodijeljen plavi diesel za 2016.g.

plavidisel

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu odobrila je pravo na potrošnju plavog diesela za 2016. godinu, temeljem podnesenog Jedinstvenog zahtjeva za izravna plaćanja u 2015.g.

plavidisel

 

DODIJELJEN PLAVI DIZEL ZA 2016. GODINU NA KARTICE 85.184 POLJOPRIVREDNA GOSPODARSTVA

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju odobrila je pravo na potrošnju „plavog goriva“ za 2016. godinu, temeljem podnesenog Jedinstvenog zahtjeva za izravna plaćanja u 2015. godini, sukladno Pravilniku o primjeni zakona o trošarinama što se odnosi na plinsko ulje obojeno plavom bojom za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi (NN 156/13). 

Odobrene količine plavog goriva dostupne su poljoprivrednicima na karticama od petka, 8. siječnja 2016. godine. Godišnju kvotu na karticama za plavi dizel poljoprivrednici mogu iskoristiti do 31.12. svake godine, a nova kvota im se dodjeljuje u siječnju sljedeće godine.

Pravo na potrošnju „plavog goriva“ za 2016. godinu odobreno je za 85.184 poljoprivredna gospodarstvaa ukupna dodijeljena količina plavog goriva iznosi: 171.334.381,07 litara.   

Sve o uvjetima korištenja „plavog goriva“ možete pogledati ovdje:http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1463

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content