Budnica povodom Dana Hrvatskih branitelja

budnica_mala
Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja tradicionalno su svečano obilježeni i u Općini Luka.
U centru Luke, kraj fontane, Limena glazba Žejinci je u sedam sati svojim budnicama naznačila da započinje svečani dan. Uz limenu glazbu vrlo brzo su se okupili branitelji i građani s područja Općine Luka. Budući da je ovo prvi put da se 5. kolovoza obilježava na ovaj način, ispričavamo se braniteljima s područja Općine Luka za koje nismo znali, pa ih osobno nismo ni pozvali.Pročitajte cijeli tekst i pogledajte slike sa skupa koje je snimila naša udruga FFVAL (Foto-film-video amateri Luke)…

 


Svečanosti su nazočili predsjednici svih političkih stranaka koje djeluju na području Općine Luka, predstavnici DVD-a Luka, Udruge umirovljenika, LD Šljuka Luka, NK Mladost Luka i FFVAL-a te predstavnici općinskih tijela Općine Luka.Skup je na početku pozdravio predsjednik Općinskog vijeća Općine Luka Vladimir Husnjak, te se kratko osvrnuo na slavne dane iz 1995, ali i na procese u Haagu koji su još u tijeku.Nakon intoniranja hrvatske himne „Lijepa naša“ i minute šutnje za poginule branitelje, načelnik Općine Luka Darko Kralj je nazočne podsjetio na tijek akcije „Oluja“ i oslobađanje hrvatskog teritorija, prilikom čega je istaknuo važnost obilježavanja ovog praznika te sjećanja na ove događaje iz novije hrvatske povijesti. U opreciji ‘Oluja’ je sudjelovalo između 150.000 i 200.000 hrvatskih vojnika, poginula su 174 hrvatska vojnika, a ranjeno ih je bilo oko 1.100. Ovom operacijom je oslobođeno 10.400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske. Načelnik je zahvalio braniteljima na velikom odazivu i predložio im da se razmisli o osnivanju braniteljske udruge i na području Općine Luka.Izaslanstvo Općine Luka i DVD-a Luka položilo je cvijeće i zapalilo svijeće na grobove hrvatskih branitelja Dubravka Ožegovića, Vladimira Korabeka, Tihomira Jakupovića i Vlade Tuđmana i zapalilo svijeće kod križeva na grobljima u Krajškoj Vesi i Žejincima. Po završetku službenog dijela uslijedilo je druženje svih koji su se odazvali pozivu, a potrajalo je do popodnevnih sati.Svečanost obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja cijelim tijekom je pratila i uveličala Limena glazba Žejinci. Pogledajte slike i film koje snimala naša udruga FFVAL

{phocagallery view=category|categoryid=7}

Back to top button

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda web stranica slažete se s korištenjem kolačića i dajete privolu za prikupljanje osobnih podataka.

Close
Close
Skip to content