OBAVIJEST O PODNOŠENJU ZAHTJEVA ZA ISPLATU BOŽIĆNICA UMIROVLJENICIMA I OSOBAMA STARIJIM OD 62 GODINE BEZ PRIMANJA DO 12. 01. 2024.

Podsjećamo da Općina Luka isplaćuje jednokratnu prigodnu novčanu naknadu – božićnicu umirovljenicima koji imaju prebivalište na području općine Luka i osobama starijima od 62 godine života koje ne ostvaruju nikakva primanja koje imaju prebivalište na području općine Luka.

Zahtjevi se mogu podnijeti do 12. 01. 2024.

Božićnice se isplaćuju u sljedećim iznosima:

• umirovljenicima s mirovinom do 250,00 eura u iznosu od 50,00 eura,
  • umirovljenicima s mirovinom od 250,01 eura do 500,00 eura u iznosu od 35,00 eura,
  • umirovljenicima s mirovinom od 500,01 eura i više u iznosu od 25,00 eura,
  • osobama starijim od 62 godine koje ne ostvaruju primanja u iznosu od 50,00 eura.

Zahtjevu za isplatu božićnice potrebno je priložiti:

A) UMIROVLJENICI

• posljednji odrezak mirovine ili bankovni izvod u svrhu dokazivanja statusa umirovljenika i visine mirovine
  • osobnu iskaznicu u svrhu dokazivanja prebivališta
  • OIB (ako nije na osobnoj iskaznici)
  • broj računa na koji će se izvršiti isplata

B) OSOBE STARIJE OD 62 GODINE BEZ STALNIH PRIMANJA

• osobnu iskaznicu u svrhu dokazivanja prebivališta,
  • potvrdu porezne uprave o visini dohotka za razdoblje od 01. 01. 2023. do 30. 11. 2023. godine
  • OIB (ako nije na osobnoj iskaznici)
  • broj računa na koji će se izvršiti isplata

Ukoliko osoba koja ima pravo na božićnicu, nije u mogućnosti sama dostaviti podatke za isplatu, to može učiniti druga osoba koju ona za to ovlasti.

Dokumentaciju možete preuzeti na slijedećim linkovima: