BICIKLISTI?KI I MOTO SLALOM Ispis E-mail

Odbor za drutvene djelatnosti i socijalnu skrb Op?ine Luka i Taekwondo klub "Mladost" Luka pozivaju sve zainteresirane na sudjelovanje na biciklisti?ki i moto slalom.

Slalom ?e se odrati na igralitu O Luka, 20. svibnja 2018. s po?etkom u 10:00. Prijave natjecatelja ?e biti otvorene od 09:00. Sudjelovanje je besplatno, a natjecateljima se preporu?a koritenje zatitne opreme.

Natjecatelji mogu nastupati na biciklu (ili triciklu, ili biciklu s pomo?nim kota?ima) i na mopedu/skuteru zapremine motora do 50 kubi?nih cm. Za moped i skuter nema dobnih kategorija, a za bicikl postoje ?etiri natjecateljske kategorije:

1. do 9 godina (ro?eni godine 2009. i nakon)

2. 10 - 13 godina (ro?eni 2008. - 2005.)

3. 14-17 godina (ro?eni 2004. - 2001.)

4. 18 i vie godina (ro?eni 2000. i prije)

Slalom je spoj spretnosne i brzinske vonje. Svaki natjecatelj vozi dvije vonje: prvu probnu, za upoznavanje staze, i drugu pri kojoj se mjeri vrijeme prolaska. Cilj je odvoziti zadanu stazu bez dodirivanja postavljenih ?unjeva, a najbra 3 natjecatelja u svakoj kategoriji dobivaju nagradu.

Vrijeme se po?inje mjeriti nakon to natjecatelj starta. Penali: na ostvareno vrijeme dodaju se sekunde u slu?aju dodirivanja ?unja (dodatne 2 sekunde), za promaena vrata (dodatnih 5 sekundi) i zaustavljanje izvan ciljnog prostora (dodatne 2 sekunde). Djeca mla?a od 13 godina moraju biti u pratnji roditelja.

U slu?aju loeg vremena, slalom se odga?a za tjedan dana.

Do?ite na vonju i druenje!

bikekids

 

Translate

Korisne informacije

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner

Statistika posjeta

Posjete Sadržajima : 1266365
Impressum | Sva prava pridrzana © od 2004 , Općina Luka