Podnošenje zahtjeva za potporu Ispis E-mail

 PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA IZRAVNU POTPORU 2016. – POČINJE U PONEDJELJAK 7. OŽUJKA

 

Obavještavamo poljoprivrednike da podnošenje jedinstvenog zahtjeva za potporu ove godine počinje 7. ožujka i traje do 16. svibnja 2016. godine. Putem jedinstvenog zahtjeva moguće je zatražiti potporu za:

  • izravna plaćanja iz Programa izravnih plaćanja;
  • plaćanja u iznimno osjetljivim sektorima – mliječne krave, rasplodne krmače, djevičansko i ekstra djevičansko maslinovo ulje i duhan;
  • IAKS mjere ruralnog razvoja:

      -  Mjera 10 – Poljoprivreda, okoliš i klimatske promjene   
      -  Mjera 11 – Ekološki uzgoj 
      -  Mjera 13 – Plaćanja područjima s prirodnim ograničenjima   
     -  Potpora za očuvanje izvornih i zaštićenih kultivara poljoprivrednog bilja. 

Svim aktivnim poljoprivrednicima prošle (referentne) godine dodijeljena su prava na plaćanja po principu „jedan prihvatljivi hektar - jedno pravo na plaćanja“, pa od ove godine poljoprivrednici mogu ostvariti nova prava na plaćanja isključivo iz Nacionalne rezerve ili prijenosom prava od drugog poljoprivrednika. Prijenos prava na plaćanja - putem prodaje, darovanja, nasljeđivanja ili zakupa - poljoprivrednici moraju prijaviti regionalnom uredu Agencije za plaćanja do 1. svibnja ove godine. 

Kao i prijašnjih godina, jedinstveni zahtjev poljoprivrednici ispunjavaju elektronski kroz AGRONET, a podnose „papirnato“ poštom ili osobno regionalnom uredu Agencije za plaćanja do 16. svibnja. Svima koji nisu u mogućnosti samostalno popuniti zahtjev u AGRONET-u  pomoć mogu dobiti u: 


Više informacija o Izravnoj potpori poljoprivrednicima za 2016. godinu možete pronaći ovdjehttp://www.apprrr.hr/izravna-placanja-2016-1840.aspx

 

Translate

Statistika posjeta

Posjete Sadržajima : 1231273
Impressum | Sva prava pridrzana © od 2004 , Općina Luka