Ispis E-mail

U srijedu 5. kolovoza, povodom obiljeavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja, u spomen na sve poginule i umrle branitelje u Op?ini Luka odrane su budnice. Na?elnik Darko Kralj zajedno s predsjednikom Op?inskog vije?a eljkom Kostanj?arom te vije?nicima Vladimirom Husnjakom, Damirom ipekom, predstavnicima udruga i ostalim mjetanima u pratnji s Limenom glazbom ejinci, budnicama su i ove godine zabiljeili 5. kolovoz.

Budnice su odsvirane u eincima na autobusom okretalitu, Vadini na krianju Krajske i Vadinske, Pluskoj kod Dva potoka" i u Luki na fontani.

Na dostojanstven na?in uz prisje?anje i odavanje po?asti poginulim i umrlim herojima hrvatskim braniteljima, posje?eni su grobovi poginulih i umrlih branitelja na podru?ju Op?ine Luka. Majdak Zebi? Stjepan obratio se prigodnim govorom uz paljenje svije?a na groblju u Krajskoj Vesi obitelji branitelja Dubravka Oegovi?a i umrlog Tihomira Jakupovi?a. Na groblju u eincima, govor je odrao Vladimir Husnjak za obitelj Vlade Tu?mana, Darka Kajfea i Radanovi? Zlatka. Na?elnik Darko Kralj posjetio je grob umrlog branitelja Vladimira Korabeka te se zajedno s prisutnima uputio u Veliko Trgovi?e, gdje je prisutne do?ekao na?elnik Velikog Trgovi?a, Robert Grebli?ki. Na?elnik Op?ine Luka prisutnima je uputio par prigodnih rije?i i zapalio svije?u kod ku?e prvog predsjednika RH dr. Franje Tu?mana.

Nakon odrane svete mise u crkvi Sv. Roka, odran je prigodni domjenak u Drutvenom domu u Luki za sve prisutne. Na?elnik se prisutnima obratio govorom gdje je podsjetio na doprinos hrvatskih branitelja koji su postigli povijesnu ratnu pobjedu te nam omogu?ili ivot u slobodnoj i samostalnoj domovini, pritom naglasivi da ...na dananji datum nitko ne slavi stradanja ljudi kojeg je bilo u zavretku svih ratova, pa tako i ovog. Na dananji datum slavimo prvenstveno zavretak represivnog rata i slobodu." Po zavretku govora na?elnik se prisutnima zahvalio i uputio prigodnu ?estitku s dobrim eljama i nadom u bolje sutra.

Pogledajte dio slika ovdje u galeriji a ostatak pogledajte na naem facebook albumu

 

Translate

Statistika posjeta

Posjete Sadržajima : 1252530
Impressum | Sva prava pridrzana © od 2004 , Općina Luka