Pravilnik o pravu puta za JLS Ispis E-mail

Načelnik općine Luka D. Kralj, 7. srpnja 2015. godine sudjelovao je na sastanku na temu „Pravilnika o potvrdi i naknadi za pravo puta„ u prostorijama Zagrebačke županije. Tema sastanka bila je vezana uz problematiku Pravilnika o potvrdi i naknadi za pravo puta (naknadi za korištenje nekretnina koje se koriste za pristup, postavljanje, korištenje, popravljanje i održavanje elektroničke komunikacijske infrastrukture) na čije pravo naknade imaju jedinice lokalne samouprave.

Na sastanku je usvojen prijedlog župana Stjepana Kožića, temeljem kojeg je dogovoreno da Županija izradi ogledni primjerak zahtjeva kojega će jedinice lokalne samouprave uputiti HAKOM-u, na osnovi kojeg će tražiti pokretanje postupka za ostvarivanje ovoga prava. Prisjetimo se da je najveći infrastrukturni operater u Republici Hrvatskoj Hrvatski telekom, te bi se realizacijom ovog zahtjeva, prema riječima rukovoditelja HAKOM-ova Odjela komunikacijskih mreža i usluga, Hrvoju Perici mogla realizirati znatna financijska sredstava.

Više o samom sastanku možete pročitati u priloženom linku:

http://www.zagrebacka-zupanija.hr/vijesti?year=2015&id=4485

pravo puta 4

 

Translate

Statistika posjeta

Posjete Sadržajima : 1215397
Impressum | Sva prava pridrzana © od 2004 , Općina Luka