FFVALov 3. FIFES u Zagrebu Ispis E-mail

fifes3 01 mala

U kinu Tukanac 10. travnja 2015. odrao se 3.me?unarodni filmski festival smijeha FIFES, u organizaciji Udruge FFVAL iz Luke i Udruge Misti?na bi?a iz Zagreba.

Od prijavljenih preko 700 filmova iz 66 zemalja svijeta izabrani su filmovi u 4. Kategorije FIFES JUNIOR do 12 godina, FIFES JUNIOR od 13-18 godina, FIFES SENIOR doma?i autori, FIFES SENIOR strani autori.

Stru?ni iri u sastavu Davor Gobac, Frano Ridjan i Denis Bai? odabrali su najbolje filmove za projekcije i nagrade.

Dje?ji iri u sastavu Luka Kajfe, Karla Blaev i Rok Radanovi? odabrali su svoje favorite u dje?joj konkurenciji.

Frano Ridjan iznio je sve pojedinosti o FIFES-u, pozvao tajnicu Hrvatskog filmskog saveza Mariju Ratkovi? Vidakovi? i na?elnika Op?ine Luka Darka Kralja da se obrate s nekoliko rije?i podrke, a potom i Davora Gobca da otvori festival. Daljnje vo?enje festivala preuzele su voditeljice Lorena Kostanj?ar i Ema Kahline iz O Luka i FFVAL-a. Dvorana je na svim projekcijama bila popunjena, a filmovi i voditelji izmamili su osmijeh publike. Denis Bai? je izveo imitacije poznatih osoba, Kristijan Kiki Ugrina je zagrijavao atmosferu, a na kraju je odrana kratka joga smijeha.

Nakon projekcija dodjeljene su i nagrade i priznanja i to:

Rezultati do 12g

1. Durica, FVD Mravec iz Koprivnice

2. ablji zbor, Foto kino video klub Zaprei?

3. Bee game, dje?ja filmska druina iz Belgije

3. Kola? od mrkve, Lucija Lubina, centar Lukas iz Sesveta

rezultati od 13-18g

1. Reprezentacija galaksije, Ivan Man?ur, AF ?akovec

1. Ruke, grupa autora kulturnog centra Jagodina iz Srbije

2. Detention, Neil Brown, Irska

3. Duuga pri?a, grupa autora iz Foto kino video kluba Zaprei?

rezultati seniori doma?i

1. Tek tako, Sanja Milardovi?

2. Karma, Dina Cvek i Kristian Doen

3. Darth & White Vader, Mia i Davor Rogi?

rezultati seniori strani

1. Dji. Death Sails, Dmitri Voloshin, Moldavija

2. WILDLIFE CROSSING!, Noro Driak i Anthony Wong, ?eka

3. 24 Hours with Luca, Marcos Cabot, panjolska

3. DAD IN MUM, Fabrice Bracq, Francuska

Nagrada dje?jeg irija

-1. kategorijia filmova autora do 12 godina dodjeljena je filmu

I OVCE I NOVCE , Barbare Rado, O Ivanke Trohar - Filmska druina Kree Golika iz Fuina,

-2. kategorija filmova autora od 13 do 18 godina nagradu je dobio film DUUGA PRI?A, grupe autora iz Foto kino video kluba Zaprei?

Organizator festivala FIFES junior, udruga FFVAL prema odluci Izvrnog odbora, za poticanje doma?e produkcije smijenih filmova djece i mladei, dodjeljuje dva vrijednosna bona u iznosu po tisu?u kuna za filmove s najviem zbroju bodova glavnog irija i dje?jeg irija.

U 1. kategoriji filmova autora do 12 godina, 1.000,00 kuna dodjeljeno je O Ivanke Trohar - Filmska druina Kree Golika iz Fuina za film I OVCE I NOVCE.

U 2. kategoriji filmova autora od 13 do 18 godina, 1.000,00 kuna dobio je Foto kino video kluba Zaprei? za film DUUGA PRI?A.

Dodjeljene su i nagrade sponzora.

Pogledajte kako je to izgledalo :