Isplata izravnih potpora Ispis E-mail

agenpoljo

Zapo?ela isplata izravnih potpora

Ministarstvo poljoprivrede preko Agencije za pla?anja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju zapo?elo je 16. velja?e 2015., s isplatom prvog dijela izravnih potpora za proizvodnu 2014. godinu, a u narednim danima ukupno ?e biti ispla?eno 1,5 milijardi kuna.

Od ovog novca, oko 80 posto odnosno 1,2 milijardi kuna, je novac koji ?e Hrvatska povu?i iz prora?una Europske unije, dok je ostatak iz nacionalnog prora?una. U prvom dijelu isplate koja kre?e danas, prosje?no ?e biti ispla?eno oko 50 posto prava na pla?anja. Radi pojanjenja, tako?er naglaavamo, da ?e u prvom dijelu isplate po hektaru biti ispla?eno oko 1.000 kuna.

Ministarstvo poljoprivrede u nekoliko je navrata najavilo da ?e isplata potpora krenuti tijekom velja?e, a obzirom na ogroman interes javnosti i proizvo?a?a elimo jo jednom naglasiti da ?e sve isplate biti obavljene u narednim danima. Na ovaj na?in ?e poljoprivredni proizvo?a?i imati mogu?nosti da pravovremeno krenu u pripremu proljetne sjetve.

Hrvatski poljoprivredni proizvo?a?i ove ?e godine dobiti ukupno oko 3 milijarde kuna za izravne potpore to je 800 milijuna kuna vie nego to je ispla?eno prole godine.

U drugom dijelu isplate koja ?e, kao i u drugim zemljama EU, biti ispla?ena do kraja lipnja isplatit ?emo preostali iznos za proizvodnu 2014. godinu.

Opirnije na WEB stranici agencije

 

Translate

Statistika posjeta

Posjete Sadržajima : 1249169
Impressum | Sva prava pridrzana © od 2004 , Općina Luka