Ispis E-mail

OBAVIJEST O ISPITIVANJU URE?AJA ZA ZATITU BILJA (PRSKALICE I RASPRIVA?I)

sprica

Svi ure?aji za primjenu sredstava za zatitu bilja moraju se ispitati sukladno Zakonu o odrivoj uporabi pesticida (NN. 14/2014) i to ispitivanje mogu provoditi samo ovlatene organizacije Ministarstva poljoprivrede.

Ispitivanje prskalica i raspriva?a obvezno je za sve ure?aje koji su proizvedeni prije 1995. te moraju biti pregledani do 26.11.2014. Od pregleda su izuzete sve ru?ne prskalice, le?ne prskalice raspriva?i.

Po uspjeno obavljenom pregledu svaki ure?aj dobije naljepnicu i potvrdu na kojem je ozna?eno vaenje izdanog certifikata koji za nove ure?aje proizvedene nakon 01.01.2013 iznosi 5 godina, a za sve ostale ure?aje vaenje certifikata je 3 godine.

Za upis novih ure?aja potrebno je donijeti ra?un i tehni?ke podatke ure?aja.

Cijena pregleda je definirana Pravilnikom Ministarstva Poljoprivrede (NN 38/2013-red.broj. 25).

Tijek ispitivanja: Stranka se prijavljuje na ispitno mjesto pri ?emu treba posjedovati osobne podatke, OIB i sve tehni?ke podatke ure?aja. Podaci se unose u ra?unalni sustav MP, pristupa se vizualnom pregledu, kontroli manometra, provjeri crpke, protoka i prostorne raspodjele mlaznica.

Priprema ure?aja za ispitivanje: Temeljito o?istite ure?aj iznutra i izvana (koristite sredstva za ?i?enje). Jednokratno pranje nije dovoljno da u pravilnoj mjeri o?istite spremnik. Na ispitno mjesto do?ite sa minimalno 2/3 spremnika napunjenog ?istom vodom.

Sve filtere ure?aja temeljito o?istite, mlaznice rastavite i o?istite ih mekom ?etkicom ili propirite. Istroene mlaznice obavezno zamijenite. Sve mlaznice moraju biti istog proizvo?a?a i tipa (osim kod raspriva?a). Provjerite stanje crpke, pogotovo razinu ulja i tlak u pretkomori. Tako?er provjerite spremnik, sve cijevi, spojeve, ru?ice, ventile i usis na pukotine ili curenja. Provjerite pravilnu zatitu kardanskog vratila (sigurnosni lanac i zatitnu plastiku).

U slu?aju manjih kvarova, servis ?e osiguravati serviseri tvrtke Leko d.o.o.

Okvirna cijena pregleda ovisi o radnom zahvatu i broju mlaznica te iznosi izme?u 500-1000 kn.

Obrazac kojeg je potrebno ispuniti i donijeti sa sobom moete preuzeti ovdje

  Formular za prijavu

 

RASPORED ISPITIVANJA u vremenu od 8-16h:

Datum Dan

  • 14.10.2014. Utorak, Donja Pu?a, groblje parkiralite
  • 15.10.2014. Srijeda, Dubravica, ispred DVD-a ,
  • 15.10.2014. Srijeda, Jakovlje, Ispred DVD
  • 25.10.2014. Subota, Kupljenovo, kod mlina

Manuel ?i?ko, dipl. ing. agr.

Savjetodavna sluba

 

Translate

Korisne informacije

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner

Statistika posjeta

Posjete Sadržajima : 1252480
Impressum | Sva prava pridrzana © od 2004 , Općina Luka